Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad čekají příští rok změny

14. prosince 2016
Sdílejte

Oblíbené farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad změní svého provozovatele. MČ Praha 3 počítá s tím, že výherce výběrového řízení zvýší kvalitu a atraktivitu farmářských trhů, které platí v Praze za jedny z nejvyhledávanějších.

Do výběrového řízení, které bylo vypsáno před skončení stávající smlouvy, jež končí k 31. prosinci 2016, se přihlásilo celkem pět zájemců. Komise hodnotila především celkovou koncepci farmářských trhů, organizaci a personální zajištění farmářských trhů, rozsah a skladbu sortimentu a dodavatelů farmářských trhů, doprovodný program a zkušenosti s pořádáním obdobných akcí. Na základě obsahu předložené nabídky pak vybrala společnost World Production, s. r. o.

„Chceme, aby farmářské trhy na Jiřáku úspěšně pokračovaly jako doposavad a aby lidem nabídly ještě lepší sortiment a nové služby, které trhy oživí a zvýší jejich atraktivitu. Vítězná nabídka toto všechno obsahuje a já věřím, že se lidé mají na co těšit,“ uvedl zástupce starostky Alexander Bellu.

Farmářské trhy o rozsahu 22 stánků budou v provozu ve stejné dny jako doposud, tedy ve středu, čtvrtek, pátek a v sobotu. Na návštěvníky se ale chystá řada novinek. Budou moci hlasovat pomocí žetonu o „Značku ověřeného farmáře“, pro drobné farmáře bez větší produkce bude možný smíšený stánek, nový provozovatel uvažuje také o roznášce farmářských produktů do okolních restaurací nebo přímo do domácností, firmy budou moci využít např. program Zdravá snídaně aneb Snídaně do firmy.

Farmářské trhy nabídnou nově také program asistovaného nákupu pro hendikepované. Pro seniory, kteří překročili hranici 65 let, bude možná desetiprocentní sleva na nákup potravin. Nedílnou součástí trhů budou po konzultaci s žižkovskou radnicí malé kulturní akce a workshopy. Jako bonus si nový provozovatel připravil také dovoz čerstvého ovoce a zeleniny do sociálních zařízení pro seniory či do základních škol na území městské části.