Rekonstrukce Palachova náměstí by měla začít za dva roky

3. září 2017
Sdílejte
Palachovo náměstí se po mnoha letech konečně dočká rekonstrukce
Palachovo náměstí se po mnoha letech konečně dočká rekonstrukce

Příprava rekonstrukce náměstí Jana Palacha postoupila do dalšího stádia. Praha zadala vypracování projektové dokumentace pro celkovou úpravu parteru, včetně inženýrské činnosti.

Projekt vyjde z vítězného architektonického návrhu Václava Králíčka. Celková předpokládaná hodnota zakázky je 33,5 mil. Kč a vlastní realizace stavby by měla začít na přelomu let 2019 a 2020.

„Rekonstrukce nabídne důstojné veřejné prostory pro studenty okolních škol a návštěvníky Rudolfina a stane se tak opravdovým živým náměstím,“ uvedla Petra Kolínská, náměstkyně primátorky hl. m. Prahy.

Nové řešení architekta Králíčka má za cíl funkční a estetické vylepšení celého náměstí a jeho přilehlého okolí. V rámci změn dojde např. k přesunu výdechů z garáží stranou z centrální plochy náměstí.

Rekonstrukce je rozdělena do tří etap. První je zmíněná oprava parteru náměstí, druhou pak rekonstrukce přilehlé části Alšova nábřeží. V poslední části je to úprava ulic Křížovnická, 17. listopadu, Kaprova, Valentinská a Široká. Každá etapa bude řešena samostatně, a to jak z administrativního tak stavebního hlediska.