V centru Prahy si můžete vyzkoušet ozdobit vánoční stromeček nanečisto

13. prosince 2016
Sdílejte

Čtyři desítky stromků oživí Loretánskou zahradu v centru metropole. Stanou se součástí akce „Zdobit může každý, zdobit bude každý“, která se koná od 12. do 20. prosince. Její součástí bude také soutěž o nejkrásněji nazdobený vánoční stromeček, Ježíškova dílna a následná výstava.

Jehličnaté stromečky budou po dobu deseti dnů čekat na zájemce z řad široké veřejnosti, kteří si budou moci jednotlivé z nich obléci do svátečního hávu. Postačí, když si k tomuto účelu přinesou své ozdoby, které stromečku věnují. A komu náhodou nebudou stačit, bude moci využít připravenou Ježíškovu dílnu a vytvořit si je přímo na místě.

„Na této akci si cením, že na rozdíl od klasických vánočních trhů přináší tvořivý prvek, který příjemně doplňuje adventní atmosféru a vybízí k setkávání všech generací. Je to také pro návštěvníky historického centra výborná příležitost, jak se v předvánočním shonu na chvíli zastavit a zklidnit.“
Daniel Hodek, radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky

Předvánoční zdobení vyvrcholí slavnostním vyhlášením soutěže o nejkrásněji nazdobené vánoční stromečky. Jejich autoři získají věcné dary a deset nejhezčích stromků bude posléze věnováno pražským střediskům sociálních služeb, kde budou radost rozdávat dále.

„Jelikož k Vánocům patří dobré skutky a posilování mezilidských vztahů, rozhodli jsme se do soutěže zapojit také Dětské centrum Paprsek věnující se komplexní péči o děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením a jejich rodiny. To vše za spolupráce zástupců záchranného integrovaného systému hlavního města,“ doplnil Zdenek Čihák, velitel Sboru dobrovolných hasičů Prahy 1, který je společně se spolkem Prevence dětem organizátorem akce.

Na akci „Zdobit může každý, zdobit bude každý“ naváže výstava všech ozdobených stromečků, které budou Loretánskou zahradu zkrášlovat až do konce roku.