Vestibuly pražského metra se promění v taneční parket

22. května 2017
Sdílejte

Dopravní podnik hl. m. Prahy ve spolupráci se spolkem Tanec v Praze připravil už druhý ročník unikátní akce s názvem Tanec v metru.

Ve středu 24. května mezi 13–22 hod. mohou pražští cestující v metru obdivovat tanečníky, případně i absolvovat nejrůznější taneční lekce. Celkem více než 30 vystoupení proběhne ve vestibulech stanic metra Hlavní nádraží, Florenc C, Můstek B, Budějovická, Malostranská a Hradčanská.

Ve vybraných vestibulech metra představí své umění celá řada tanečníků a tanečních skupin, a to různých druhů tance: od standardu, přes latino, country, swing, flamenco, tango až po nejmodernější druhy včetně například tance zvaného zouk. Na Hlavním nádraží vypukne ve 20 hod. Hlavák party s hudbou DJ Sanchese, kde se do tance bude moci zapojit každý. Podobně proběhne party také na Florenci – začne ve 21 hod. a bude ve stylu latino, ve stejný čas cestující rozhýbe i karibská party ve vestibulu metra B na Můstku.

„Tanec je o správném sladění pohybu. V nadsázce tak krásně symbolizuje pražskou MHD, která je v pohybu 24 hodin denně, a všechny linky musí mezi sebou co nejlépe ladit, aby každý den správně a včas odvezly naše cestující,“ řekl s úsměvem náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Zhruba před měsícem zněla v šesti stanicích metra hudba, nyní tak hudbu doplní tanec. V rámci programu, do kterého se budou moci opět zapojit i sami návštěvníci, se představí více jak dvacet souborů. Samotní tanečníci mají díky této akci možnost oslovit i lidi, které by na taneční vystoupení jinak nepřilákali.